Аргентинцу прети озбиљна казна због гнусне увреде

Аргентински фудбалер Хавијер Пасторе нашао се на стубу срама након што је гнусно увредио судију током једне утакмице, а због свега му прети озбиљна казна.
Sputnik
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Пасторе је током утакмице шпанске ЛаЛиге сочно опсовао главног судију меча Алехандра Ернандес-Ернандеса.
Инцидент се догодио у 88. минуту утакмице 27. кола, коју је Пастореов Елче изгубио резултатом 2:1 на домаћем терену.
До псовки је дошло неколико минута након што је Барса повела голом Мемфиса Депаја са беле тачке, а занимљиво је да је искусни аргентински везиста добио црвени картон док је био ван терена.
Због тога му, према правилима шпанске Фудбалске федерације, прети суспензија од четири до чак 12 утакмица.