ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
„За све оне који су били неактивни током зиме или они који тек сада први пут покушавају да уђу у форму је ризично да та физичка активност буде високог интензитета. Свакако би требало кренути полако, најпре да би се избегле повреде, али и да би се одржала мотивација“, каже за РТС Јована Тодоровић са Института за социјалну медицину, Медицинског факултета у Београду.
Према њеним речима, главно је да се крене полако и постепено повећава интензитет и дужина тренинга.
У свему томе велику улогу игра и исхрана, која може да помогне и у губитку тежине, али и одржавању добре форме.
„Као и што не треба превише интензивно почети са вежбањем, тако и са дијетама или променом исхране не треба ићи од почетка превише строго, јер се најчешће губи мотивација и долази до јо-јо ефекта“, каже специјалисткиња исхране др Верослава Станковић.
Посебно је лако направити здраву, хранљиву и укусну исхрану током пролећа и лета када су на располагању свеже намирнице у продавницама и пијацама.
Саветује се да се недељно вежба 150 минута, да треба бити свестан да сувишни килограми неће престати преко ноћи и да треба бити умерен у свему.