Три тројке - за прстен! /видео/

Пета, одлучујућа финална утакмица АБА лиге између Црвене звезде и Партизана ушла је у драматичну завршницу, а предност се константно смењивала. Ипак, преломни тренуци биле су три тројке. Најпре је погодио Стефан Марковић, затим и Никола Калинић, да би победа била запечаћена тројком Нејта Волтерса.
Sputnik
После прекида у трећој деоници финала АБА лиге, Звезда је расположеније ушла у наставак утакмице.
Црвено-бели преокренули су резултат и више нису били у заостатку, али је Партизан држао прикључак и није дозвољавао већу предност домаћину.
Преломни моменти почели су три минута пред крај утакмице када је Звезди коначно прорадио шут за три поена.
Прво је погодио Стефан Марковић за преокрет и предност од 72:70, да би у наредном нападу погодио и Никола Калинић.
Дефинитивно кључни тренутак био је шут Нејта Волтерса који је у последњем минуту дао тројку на коју црно-бели нису спремили одговор.
Испоставило се на крају да су три тројке донели Звезди титулу.