Три тројке - за прстен! /видео/

© Фото : АБА лига/ Драгана СтјепановићНејт Волтерс
Нејт Волтерс - Sputnik Србија, 1920, 07.06.2022
Пета, одлучујућа финална утакмица АБА лиге између Црвене звезде и Партизана ушла је у драматичну завршницу, а предност се константно смењивала. Ипак, преломни тренуци биле су три тројке. Најпре је погодио Стефан Марковић, затим и Никола Калинић, да би победа била запечаћена тројком Нејта Волтерса.
После прекида у трећој деоници финала АБА лиге, Звезда је расположеније ушла у наставак утакмице.
Црвено-бели преокренули су резултат и више нису били у заостатку, али је Партизан држао прикључак и није дозвољавао већу предност домаћину.
Преломни моменти почели су три минута пред крај утакмице када је Звезди коначно прорадио шут за три поена.
Прво је погодио Стефан Марковић за преокрет и предност од 72:70, да би у наредном нападу погодио и Никола Калинић.
Дефинитивно кључни тренутак био је шут Нејта Волтерса који је у последњем минуту дао тројку на коју црно-бели нису спремили одговор.
Испоставило се на крају да су три тројке донели Звезди титулу.
Калинић и Трифуновић - Sputnik Србија, 1920, 07.06.2022
Гестови због којих су неки други црвенели
Тренер Црвене звезде Дејан Радоњић - Sputnik Србија, 1920, 07.06.2022
Радоњић после победе упутио извињење Партизану
Никола Калинић и Жељко Обрадовић, фотографија после утакмице КК Црвена звезда - КК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 07.06.2022
Обрадовић: Ово нема везе са кошарком – многи би волели да одем из Партизана