Пратите Спутњик и на летовању
Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com
„То што је турски председник на тој фотографији је, благо говорећи, изазов за НАТО, ако се тако може рећи“, истакла је она.
Бербокова је додала да је то „једноставно несхватљиво“.
Коментаришући оптужбе на рачун „спорих“ испорука оружја Бундестага Кијеву, министарка је изјавила да Немачка „нема за циљ да обмањује своје европске суседе“.
Како је поручила, Берлин не може тек тако да замени тенкове.
Претходно су се лидери Русије, Турске и Ирана састали на трилатералном самиту у Техерану где је и настала заједничка фотографија.
Украјина је више пута тражила од западних земаља да ускладе испоруке оружја. Истовремено, Кијев је неколико пута оптуживао Немачку због преспорог темпа испоруке разног наоружања.
Специјална војна операција у Украјини
Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара објавио о почетку војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ. Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.
Министарство одбране Русије редовно наглашава да руска војска не наноси никакве ударе по градовима Украјине: војна инфраструктура се онеспособљава високопрецизним средствима.