Пратите Спутњик и на летовању
Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com
„Сада је постало потпуно очигледно да су информационе технологије почеле да се користе у војне сврхе, а медијски простор се претворио у полигоне и бојна поља. Против једне од држава, оснивача ШОС-а, против Русије, покренут је тотални хибридни рат који већ почиње да се прелива на Кину“, рекао је Логвинов на отварању Форума медија и аналитичких центара земаља ШОС.
Он је подсетио да је Шангајска организација за сарадњу од тренутка оснивања „била објекат отворено непријатељских коментара у западним медијима“.
Логвинов је истакао да се у протекле две деценије антагонизам са Запада само појачао, посебно након нереда у Казахстану у јануару ове године, када је ШОС заједно са Организацијом договора о колективној безбедности (ОДКБ) подржао легитимне власти републике.
Дипломата додаје да је у завршном протоколу након консултација информативних служби министарстава спољних послова земаља-чланица ШОС-а у априлу ове године констатовано да је неопходно да се обрати пажња на проблем супротстављања лажним информацијама.
Шангајска организација за сарадњу је евроазијска политичка, економска и безбедносна организација основана 2001. године у Шангају од стране лидера Кине, Казахстана, Киргистана, Русије, Таџикистана и Узбекистана. Изузев Узбекстана, све остале државе су биле чланице Шангајске петорке (основане 1996), а након пријема Узбекистана 2001. организација је добила садашње име. Индија и Пакистан придружили су се организацији 2017. године. На самиту ШОС у Душанбеу у септембру 2011. године започета је процедура пријема Ирана у организацију и пружања статуса партнера у дијалогу Египта, Катара и Саудијске Арабије. Белорусија је ове године поднела званичан захтев за приступање ШОС у својству пуноправног члана.
Самит ШОС одржаће се у септембру 2022. године у Самарканду.