Пратите Спутњик и на летовању
Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com
„Догађаји у вези са Украјином показују да Запад покушава да балансира између хибридних активности и отвореног оружаног сукоба са нашом земљом и за то се непрекидно спремају“, рекао је Патрушев на седници секретара Савета безбедности држава-чланица ШОС у Ташкенту.
Та намера званично је потврђена и садржана је у документима НАТО усвојеним на самиту у Мадриду, наводи Патрушев и додаје да исту ствар Американци покушавају да предузму и када је у питању Кина, а доказ томе је недавна провокација на Тајвану.
Одговорност за могућу катастрофу у Запорошкој нуклерки на Вашингтону и Лондону
Патрушев је говорио и о ситуацију у вези са Запорошком нуклеарном електраном која је данима под интензивном паљбом украјинских снага.
Према његовим речима, одговорност за могућу катастрофу у нуклеарки пашће на Лондон и Вашингтон.
„По налогу Американаца, Украјинци непрестано гађају критички важне објекте инфраструктуре Запорошке нуклеарне електране. Ако се догодио техногена катастрофа последице ће се осетити у свим деловима света. При томе сву одговорност ће понети управо Вашингтон, Лондон и њихове марионете“, рекао је Патрушев.
Јапан – лидер светког покрета русофоба
Патрушев је рекао и да је Јапан лидер „светског покрета русофоба“.
„Американци и њихови вазали у циљу оправдања сопствених спољнополитичких авантура не устручавају се да цинично лажу, између осталог да ревидирају историју. Као пример можемо навести Јапан која се из петних жила труди да буде лидер у светском покрету русофоба“, истакао је он.
Догађаји у Казахстану и Узбекистану – покушаји „обојених револуција“
Догађаји у Казахстану и Узбекистану током ове године последица су покушаја Запада да тамо организују „обојене револуције“, истакао је Патрушев.
„Главни инструмент за спровођење демократије на амерички начин су, као и раније, обојене револуције. Покушаји Запада да их испровоцирају у нашим државама редовно се дешавају. Управо тако видимо догађаје из 2020. у Белорусији, у јануару у Казахстану и у јулу у Узбекистану“, истакао је он.