Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com
Армата
„Представљен је најперспективнији тенк Т-14. Главни правци нашег развоја су торањ, место за посаду у трупу тенка, што омогућава већу сигурност посаде приликом гађања. То укључује одвојено место за гориво и муницију, односно, радимо све како бисмо осигурали безбедност људи у тенку“, рекао је Оњегов.
„Т-14, који је представљен на изложби и већ се налази у наоружању војске, а у току је даљи рад на његовој имплементацији са Министарством одбране. Иако су прототипови већ испоручени, тенк се и даље усавршава. Узимамо у обзир све коментаре током употребе тенка, а након тога планирамо и серијску производњу“, појаснио је он.
Т-90М
„Почели смо велику серијску производњу тенка Т-90М који је недавно развијен специјално за руску војску, али га припремамо и за извоз. Он је, у ствари, модернизована варијанта тенка Т-90 – има већу покретљивост, ватрену моћ и одбрамбене могућности. Тенк је мобилнији захваљујући снажном мотору, сигурнији јер су постављени заштитни комплети и нови модул торња са новом заштитом. Снага испаљивања ватре је појачана укључивањем високо-аутоматизованог система за контролу пожара у модул торња, што подразумева и нови нишан и панорамски вид. То омогућава командиру да изврши претрагу циљева и проследи сигнал нишанџији“, рекао је Оњегов.
Заштита
„Тенк Т-90М има динамичку заштиту која омогућава да тенк не могу да открију савремене противтенковске гранате. Тешко је обезбедити заштиту возила од летелица и пројектила. То је компликовано, јер је тенк веома тежак, око 100 тона. Уједно је то и разлог што примењујемо активна средства заштите, као што су комплекси типа ‘Арена-М’. Ови комплекси имају пријемне и преносне модуле који хватају летећи пројектил и преносе команди информацију како би она гађала и уништила га. Управо тај модул и припремамо за уградњу у тенк Т-90 и радимо на инсталирању овог комплекса на тенкове типа Т-72“, појаснио је руски инжењер.
Ватра
„Нишан ради како преко оптичког канала тако и преко телевизијског и термовизијског канала, који омогућавају побољшан рад нишанџије. Ови видео уређаји су мали, али прилично ефикасни и довољни су за проналажење и погађање циља. Термовизијски систем може сам да одреди и ухвати циљ, али коначну одлуку доноси војник. Отварање ватре наступа само након дозволе“, рекао је он.