То је разноврсност какву готово сигурно нема ниједна друга репрезентација на првенству. Све „пушке“ Светислава Пешића су „запете“, Србија је спремна за дуел са Италијанима, а надамо се и за наредне утакмице.
Сваки би тренер пожелео овакву разноврсност. То значи да сваки од наших играча има способност да донесе 10 или више поена, али и значи да се игра тимски, да се лопта дели међусобно, нема себичлука.
Као што то Никола Јокић рече у једном од говора пред утакмицу, тражи се стално играч који је у најбољој позицији. Па је тако чак 11 њих барем једном на пет мечева имало 10 или више поена на свом конту.
Најтеже су на ову листу „ушли“ Душан Ристић који је то урадио само против Холандије, као и Дејан Давидовац (Пољска), Немања Недовић (Финска) и Огњен Јарамаз (Израел), односно Владимир Лучић против Финске.
Никола Милутинов одиграо је само један меч на турниру и био је двоцифрен против Пољака. Показао је колико ће бити важан играч када Јокић буде ишао да одмори.
Нажалост, једини кошаркаш који није успео да дође ни до једног двоцифреног учинка био је Марко Јагодић-Куриџа. Он је убацио Холандији четири поена, Чешкој два, Финској седам, Пољској три, док против Израелаца није био међу стрелцима.
Ипак, Куриџин превасходни посао није да даје поене, већ да игра одбрану и учествује у скоку колико је то могуће. И генерални утисак је да је то - нови миљеник навијача – и урадио.
Пешић располаже озбиљним арсеналом пред нокаут фазу.
Двовифрени играчи Србије у првих пет утакмица Евробаскета:
Против Холандије: Јокић (19), Маринковић (18), Мицић (15), Ристић (11), Калинић (10);
Против Чешке: Јокић (18), Мицић (13), Маринковић (11), Калинић (10);
Против Финске: Мицић (14), Недовић (14), Калинић (13), Јокић (13), Лучић (12), Гудурић (11);
Против Израела: Јокић (29), Мицић (19), Јарамаз (10), Калинић (10);
Против Пољске: Јокић (19), Милутинов (16), Гудурић (15), Мицић (12), Калинић (11), Давидовац 10;