По његовим речима, руска војска је увек деловала хумано, стављајући као приоритет спречавање великих губитака међу цивилима, спасавајући што је могуће више живота, укључујући и војску.
„Управо због тога су током специјалне војне операције доношене тешке одлуке, укључујући повлачења и прераспоређивање борбених положаја. Данашња одлука генерала Шојгуа о Херсону је, пре свега, превентивни маневар који има за циљ спасавање што је могуће више живота. То није капитулација пред Оружаним снагама Украјине и НАТО-ом“, објашњава ирански аналитичар.
Како додаје Модабер, „познато је да су Оружане снаге Украјине, поред конвенционалног, намеравале да употребе и биолошко и хемијско оружје, као и 'прљаву бомбу'“.
„Русија је могла и може да удари свом снагом, али она је дала предност уздржаном приступу и тактици која се разликује од НАТО тактике: свођење људских жртава на минимум. Управо је то разлог за наређење министра Шојгуа у вези херсонског правца“, истиче аналитичар.
Према његовим речима, војна тактика која се примењује на Херсон је „својеврсна победа руске војске, која на тај начин спасава хиљаде живота цивила и војске током контраофанзиве коју спремају неонацисти“.
Министар одбране Русије Сергеј Шојгу саопштио је раније на састанку са генералом Сергејем Суровикиним да руска војска треба да се повуче на леву обалу Дњепра.