Катар 2022

Експресни преокрет Хрвата превелики залогај за Борјанове Канађане

Један од интересантнијих мечева у досадашњем делу Мундијала одиграли су Хрватска и Канада. На крају су наше комшије стигле до победе од 4:1 (2:1) и то после преокрета. Убедљива представа, нема шта.
Sputnik
Био је ово посебан меч за Милана Борјана, момка рођеног у Книну, а који наступа за Канаду. Бранио је одлично, али није имао решење за Андреја Крамарића који је постигао два гола.
Канада је повела после само 68 секунди меча, деловала боље на старту, али је у финишу полувремена Хрватска за само осам минута преокренула.
Дејвис је довео Канађане у предност већ у 2. минуту и деловало је да ће се Хрвати тешко опоравити од тог ударца.
Али, наставили су да играју у свом ритму и прво изједначили преко Крамарића, а онда и преокренули голом Ливаје пред одлазак на одмор на полувремену.
Осорио је у наставку имао сјајан покушај, па је потом Борјан скинуо готово сигуран гол Крамарића. Затим је и Ливаковић одбранио ударац Дејвида.
На крају је Крамарић ставио тачку на меч, а придружио му се Мајер у 94. минуту.