Експресни преокрет Хрвата превелики залогај за Борјанове Канађане

© AP Photo / Aijaz RahiКанада и Хрватска
Канада и Хрватска - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2022
Један од интересантнијих мечева у досадашњем делу Мундијала одиграли су Хрватска и Канада. На крају су наше комшије стигле до победе од 4:1 (2:1) и то после преокрета. Убедљива представа, нема шта.
Био је ово посебан меч за Милана Борјана, момка рођеног у Книну, а који наступа за Канаду. Бранио је одлично, али није имао решење за Андреја Крамарића који је постигао два гола.
Канада је повела после само 68 секунди меча, деловала боље на старту, али је у финишу полувремена Хрватска за само осам минута преокренула.
Дејвис је довео Канађане у предност већ у 2. минуту и деловало је да ће се Хрвати тешко опоравити од тог ударца.
Али, наставили су да играју у свом ритму и прво изједначили преко Крамарића, а онда и преокренули голом Ливаје пред одлазак на одмор на полувремену.
Осорио је у наставку имао сјајан покушај, па је потом Борјан скинуо готово сигуран гол Крамарића. Затим је и Ливаковић одбранио ударац Дејвида.
На крају је Крамарић ставио тачку на меч, а придружио му се Мајер у 94. минуту.
Селектор фудбалера Србије Драган Стојковић Пикси  - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2022
Пиксијева конференција – Мундијал сада почиње за Србију, Костић спреман, да укротимо Лавове!