Како је истакао, одлука црногорске владе да подржи пријем тзв. Косова у Савјет Европе, и то у форми тајанствене одлуке од које се затим компоненте Владе јавно дистанцирају, представља нови прилог неозбиљности и неодговорности црногорске државе.
„Слично 42. Влади и 43. Влада - састављена од УРА-е, СНП-а, Бошњачке странке и албанских партија није налазила за сходно да консултује или макар обавијести Одбор за међународне односе и исељенике о овој, за грађане Црне Горе осјетљивој материји и одлуци“, поручио је Лекић.
Напоменуо је да ће Одбор за међународне односе и исељенике затражити извјештај о разлозима и методу доношења поменуте одлуке, која је, како је казао, очигледно усвојена неким парадржавним и парадипломатским начином, а у сваком случају је недемократски и нетранспарентан.
Потпредсједник Владе Црне Горе и лидер СНП-а Владимир Јоковић изјавио је да се о питању да ли тзв. Косово треба да буде примљено у Савјет Европе није одлучивало на сједници Владе Црне Горе. Он је рекао да министри из СНП-а сигурно не би гласали да Црна Гора подржи пријем тзв. Косова да је то било када била тема на Влади.