Олга хита ка Ролан Гаросу!

Олга Даниловић, српска тенисерка, пласирала се у финале квалификација за Ролан Гарос победом над Белгијанком Јанином Викмајер са 6:3, 6:2.
Sputnik
Олга је оправдала улогу фаворита, као 104. тенисерка света је савладала за 78 минута 36 позиција ниже рангирану ривалку.
Ипак, није изгледало да ће све ићи тако лако, Олга је у трећем гему првог сета изгубила брејк, пошто је претходно пропустила две брејк шансе.
Успела је Даниловићева одмах да изједначи на 2:2, у шестом гему је направила нови брејк, а у деветом је окончала сет.
У истом ритму је Олга наставила, брејком на старту другог сета, нову предност је стекла у седмом гему, а у осмом је реализовала прву меч лопту за коначну победу и пласман у финале квалификација.
Олги ће ривалка за позицију у главном жребу бити боља из дуела између Ерике Андрејеве и Оливије Гадецки.