Олга хита ка Ролан Гаросу!

© Sputnik / Григорий Сысоев / Уђи у базу фотографијаОлга Даниловић
Олга Даниловић - Sputnik Србија, 1920, 24.05.2023
Олга Даниловић, српска тенисерка, пласирала се у финале квалификација за Ролан Гарос победом над Белгијанком Јанином Викмајер са 6:3, 6:2.
Олга је оправдала улогу фаворита, као 104. тенисерка света је савладала за 78 минута 36 позиција ниже рангирану ривалку.
Ипак, није изгледало да ће све ићи тако лако, Олга је у трећем гему првог сета изгубила брејк, пошто је претходно пропустила две брејк шансе.
Успела је Даниловићева одмах да изједначи на 2:2, у шестом гему је направила нови брејк, а у деветом је окончала сет.
У истом ритму је Олга наставила, брејком на старту другог сета, нову предност је стекла у седмом гему, а у осмом је реализовала прву меч лопту за коначну победу и пласман у финале квалификација.
Олги ће ривалка за позицију у главном жребу бити боља из дуела између Ерике Андрејеве и Оливије Гадецки.