Освајач Купа Пољске, чији је запажен играч последњих година био и српски репрезентативац Филип Младеновић, који је прешао у Панатинаикос, ангажовао је штопера Црвене звезде, који је пролећни део сезоне провео на позајмици у Чукаричком.
Уговор између Легије и Панкова је потписан на три године.
„Легија је позната не само у Пољској, него и широм Европе. Сви знају за њене навијаче. То је један од разлога зашто сам одлучио да дођем“, навео је Панков.
Некадашњи омладински репрезентативац Србије, освајач Светског првенства за играче до 20 година 2015. на Новом Зеланду, имао је уговор са Црвеном звездом до јуна наредне године, али је постигнут договор да српски шампион буде обештећен у случају успеха Легије у наредној сезони или евентуалног трансфера Панкова у други клуб.
Довођењем Радована Панкова, Легија наставља традицију дугу више од две деценије, тачније 22 године, да има бар једног српског фудбалера у тиму.
Први Србин у Легији из Варашаве био је Александар Вуковић, који је после осмогодишње каријере од 2001. до 2009, остао у клубу да ради, најпре, као помоћник, затим у неколико наврата и као главни тренер.
Најдуже од свих Срба бели дрес великана из Варшаве носио је некадашњи фудбалер Партизана Мирослав Радовић, чак 13 година.
Поред њих, за Легију су, између осталих, наступали и Станко Свитлица, Мирко Поледица, Ајаздин Нухи, Срђа Кнежевић, Данијел Љубоја, Александар Пријовић, Иван Обрадовић...
Иначе, и навијачи Легије су познати као блиски и наклоњени Србима, па тако често користе прилику да поруче: „Косово је Србија“.
Иван Обрадовић је у „Миљановом корнеру“ препричавао своја искуства са навијачима из времена које је провео у пољском клубу: