„Изум спада у космичку технику и може да се примени за истраживање међузвездане средине, као и за испоруку космичке летелице до најближих звезданих система“, наводи се у материјалу.
Према идеји научника, оваква космичка летелица треба да се лансира у орбиту око Земље „са соларним једром и одвојивим модулима са фотодисоцијацијским квантним генераторима.Затим летелица захваљујући блоку мотора треба да достигне трећу космичку брзину (неопходна за напуштање Сунчевог система, 16, 65 километара у секунди).
Одвајање летелице треба да се обави након што изађе из хелиосфере (области где се соларни ветар, односно, струја јонизованих честица из короне шири надзвучном брзином) и како се приближава међузвезданом простору. Управо тада брод треба да рашири своје соларно једро.
Након тога, како планирају изумитељи, секвенцијално ће се раздвајати модули са квантним генераторима и генерисати ласерско зрачење високе густине. Приликом дејства тог зрачења на соларно једро, летелица ће добијати потисак неопходан за лет до најближих звезда Сунчевог система.
„Биће остварива могућност спровођења истраживања међузвездане средине, најближих звезда и звезданих система“, наводи се у студији.