„Не могу да вас обавестим да је постигнут успех око завршне изјаве. Међутим, тај самит је постао велики успех, 60 земаља је могло да се договори по свим тачкама извештаја, али је једна земља одбила да потврди једну тачку“, рекао је он.
Додао је да се Европска унија увек залаже за интересе Украјине на свим самитима без изузетка и наставиће то да и даље ради.
Земље НАТО-а одобриле су 11. јула вишегодишњи пакет подршке Украјини, који се састоји од три тачке: план помоћи за постизање компатибилности украјинских Оружаних снага са стандардима НАТО-а, стварање Савета НАТО-Украјина и потврда права Украјине да се придружи Северноатлантском савезу, без претходног спровођења акционог плана за постизање чланства.
Истовремено, није назначен временски оквир за улазак Украјине у блок, на чему је Кијев инсистирао. Генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг је, напротив, рекао да је за Украјину „сада најважније да опстане као суверена држава у Европи, иначе разговор о чланству у НАТО уопште неће имати смисла“.