РУСИЈА

НАТО дигао у ваздух „Северни ток“: Завера Запада и Украјине ускоро ће бити откривена

Посланици Државне думе Русије траже од Истражног комитета Русије да истражи умешаност САД и Украјине у тероризам против Русије, укључујући дизање у ваздух гасовода „Северни ток“ и „Северни ток 2“. Они су припремили документ у којем су детаљно су описали ко је дигао у ваздух гасоводе и због чега.
Sputnik
Аутори документа су посланици Андреј Красов, Николај Харитонов и Јана Лантарова, као и филозоф и политиколог Александар Дугин и бивши посланик Врховне раде Украјине Андреј Деркач. Они се позивају на јавне, али и поверљиве информације.
Документ је послат и безбедносним органима Немачке, Француске, САД и Кипра – тамо где би могле да постоје информације о околностима експлозија.

Американци минирали, Норвежани дигли у ваздух

Дизање у ваздух гасовода „Северни ток“ није дело украјинских ронилаца, него резултат огромног рада обавештајних служби НАТО, а то је јасно из активности Алијансе у Балтичком мору. Како се наводи у документу који су припремили посланици, у марту 2022. године у Норвешкој су се састали представници обавештајних служби САД и те земље, а у јуну су у Балтичком мору почеле годишње војне вежбе под називом „Балтичке операције 22“. Управо тада су амерички рониоци поставили експлозив на гасовод, а подводне бомбе требало је да детонирају помоћу хидро-акустичног сигнала.
У септембру 2022. године, на дан када је „Северни ток“ дигнут у ваздух, извиђачки авион Боинг П-8 „посејдон“ норвешке Ратне морнарице бацио је сонарну бову која је била детонатор. Недуго пре тога, источно од острва Борнхолм деловала је група америчке, немачке и летонске морнарице – укупно девет војних бродова НАТО.
РУСИЈА
Русија: Треба осудити кривце за експлозије на „Северним токовима“
„Посебну пажњу треба обратити на то да су северни део Балтичког мора и Фински залив првобитно били означени као места где ће бити одржане вежбе. Међутим, без објашњења локација вежби је промењена у подручје источно од острва Борнхолм, управо тамо где се протеже 'Северни ток'“, наводи се у документу.
Поред тога, занимљива су и неуобичајена и нелогична кретања неких цивилних (комерцијалних) бродова. На пример, британски танкер „Бритиш ачивер“, теретни брод из Панаме „Гранд Т“, пољски рибарски брод „Сви7“ су 22-24. септембра скренули са својих маршрута и прошли поред места где су касније изведене експлозије.
Све то, по мишљењу посланика и јавних личности, указује на умешаност обавештајних служби НАТО у експлозије.

Украјински рониоци

По мишљењу аутора документа, украјинска јахта „Андромеда“ и припадници обавештајних служби Украјине такође су учествовали у терористичком нападу. Међутим, то је била операција покривања, јер је требало одврати сумње од главних организатора.
„Према доступним подацима, организациону и техничку помоћ, као и покровитељство пружили су амерички стручњаци под непосредним надзором заменика шефа мисије у амбасади САД у Кијеву К.У. Смита, уз учешће бившег шефа Главне обавештајне управе Украјине Василија Бурбе. Након успешно изведене операције, Смит је именован за заменика помоћника државног секретара за Европу и Евроазију у америчком Стејт департменту“, наводи се у документу.
РУСИЈА
Лавров: У рату Запада против Русије - најгоре прошла Европа
Американци су од самог почетка одлучили да сву одговорност пребаце на украјинску Главну обавештајну управу, а њен нови шеф Кирил Буданов* (унет на листу екстремиста и терориста) и сам се стално хвалио да је ресор умешан у крваве акције на територији Русије, истичу руски посланици.
„Према информацијама добијеним из поузданих украјинских извора, у операцију прикривања укључена је група ронилаца коју су чинили А. Бургомистренко, О. Варава, Р. Руденко, С. Кузњецов, као и жена технички ронилац са позивним именом 'Мариша'. Непосредни вођа групе био је Р. Червински, под контролом К. Буданова*”, објашњено је у документу.
Група је припремана прво у Житомирској области, а затим је пребачена у Румунију. Тамо су добили румунска документа и смештени су у приватној кући поред румунске базе Ратне морнарице у граду Мангалија. Обука је одржавана у подручјима у близини „Јужних токова“. Касније је група премештена у Пољску, где је и изнајмљена јахта „Андромеда“.
Како се истиче, и чланови те групе спуштали су се под воду у подручју гасовода како би, ако се нешто деси, касније могли самоувереније да преузму кривицу, преноси „Комсомољска правда“.
Документ садржи информације и о другим терористичким нападима кијевског режима. Конкретно, помињу се експлозије на Кримском мосту, убиства новинарке Дарје Дугине и војног блогера Владлена Татарског, као и покушај убиства писца Захара Прилепина. Руски истражитељи сада намеравају да пажљиво проуче све те чињенице.
РУСИЈА
Истражни комитет започео истрагу о терористичким активностима Запада против Русије
Коментар