Партизанова рапсодија у дербију против Звезде: Црно-бели рутински до победе

Рукометаши Партизана савладали су екипу Црвене звезде резултатом 29:19 у другом колу Суперлиге односно првом дербију ове сезоне.
Sputnik
Партизан је у меч ушао као велики фаворит, а екипа је нарочито била пуна самопоуздања због претходне победе над Војводином.
Два седмерца Звезди су донела предност коју су црвено-бели успели да одрже свега десет минута, а онда су црно-бели преокренули и постепено почели да стичу све убедљивију предност.
Чак на 20 минута пре краја сусрета Партизан је имао двоцофрену предност па су тако и играчи са клупе добили прилику да учествују у дербију.
Дерби је са осам голова обележио Никола Црноглавац, рукометас Партизана, а пратио га је сјајни Марко Васић који је постигао пет голова из пет покушаја. У Звездином тиму истакао се Вељко Давидовић са четири поготка.
Црно- бели нису могли боље да замисле почетак сезоне. У домаћем првенству победили су Војводину после пуних осам година, а онда су у дербију готово “прегазили” ривала.