Он објашњава да се порука тужиоцу за ратне злочине Владимиру Вукчевићу да „не копа по Србији“, односила само на случај генерала Диковића, јер је та прича проверена у Србији и у Хагу, преноси Б92.
„Како може председник да прети тужиоцу, како? Не може никако. Он само каже шта си ти као тужилац, као професиналац радио 16 година, кад ти немаш појима о томе. Како може да му забарни да се тиме бави, никако не може да му забрани“, сматра Антић.
Тужилац Вукчевић огласио се у Вечерњим новостима и, што се њега тиче, сукоба нема. Изјаве председника не коментарише, јер поштује институцију, преносе Новости.
„И он и ја заклели смо се над Уставом и законима наше земље. Ја као тужилац, пре 38 година, он као председник, пре две и по године. Остаћу доследан тој заклетви до краја каријере“, рекао је Вукћевић за Новости.
Антић, с друге стране, поставља питање коме је он дао заклетву пре 38 година — Јосипу Брозу? „Он (Вукчевић) мисли да је то нешто позитивно“, сматра Антић.
Саветник председника понавља да председник поштује независност правосуђа и подсећа на разговор који су имали пре него што је је Николић изабран на функцију коју сада обавља.
„Знаш, кад би ти био председник Уставног суда и да ти ја кажем, знаш, знамо се добро, ово би било јако добро за државу, за Владу, и да буде тако и тако. Ти само да ми кажеш две, три речи. То није леге артис, није у складу са правом и ја мењам тему, јер знам да то није у складу са правом. Он је такав био у опозицији, такав је и данас“, додаје председников саветник.
Ипак, каже Антић, зна се ко доноси коначну одлуку о поштовању Устава.