Живковић је, на округлом столу под називом „Мутне воде београдске“, поручио да ће се његова странка оштро успротивити усвајању овог закона напомињући да ће позвати друге странке и све заинтересоване грађане Србије да пруже отпор, како би спречили активности на Савском амфитеатру.
„Једино добро за ову власт је што су, и то по пропису, очистили део приобаља. Али, ако се уђе у изградњу овог пројекта са гаранцијама које даје држава, и стане на пола, можемо да дођемо у ситуацију да плаћамо и пенале, јер смо зауставили инвестицију од стотинак милиона евра годишње“, рекао је Живковић.
Он је рекао и да српски народ зна да је, када се помене лекс специјалис који се доноси за одређени пројекат, у питању прикривена крађа.
„Први лекс специјалис је био донет због изборне крађе 1996. године, други за гасовод Јужни ток који је пропао, а трећи за пројекат 'Београд на води'“, казао је Живковић.
Живковић је рекао и да је Србија дала „најбољи део Београда некој фантомској фирми“ и да би због пројекта „Београд на води“ могла да буде задужена више од Грчке.
Представник Академије архитектуре Србије Бранислав Јовин је подсетио да је према Урбанистичком плану града Београда Савски театар јавни простор где није предвиђен простор за становање, нити за аутомобиле.
„Све у вези са урбанизмом је поништено. После овога за Београд више не постоји урбанизам, нити урбанистички планови“, рекао је он, уз напомену да је Урбанистички план Београда после Другог светског рата рађен три године уз најбоље стручњаке које је земља тада имала“, рекао је Јовин.
Економиста Миодраг Зец имао је више питања, него одговора у вези са овим пројектом јер, како је навео, фактички се не зна каква је економски план, односно зарада од овог пројекта.
„Ми немамо за сада ниједан квантитативни елемент који би нам реко да ли је и колико овај пројект економски исплатив и рентабилан. У питању је јавни ресурс, а продаја јавног ресурса иде путем јавног надметања“, рекао је Зец.