Према подацима листа, америчка специјална служба се интересовала за сарадњу Сименса и Службе за специјалне комуникације и информисање Русије. Лист наводи да је немачки концерн, наводно, испоручио руској служби комуникациона средства која се могу користити у обавештајним пословима.
Представник Сименса у изјави за лист није хтео да коментарише информације о овом уговору, само је изразио чуђење шта би то у делатности концерна могло да интересује обавештајне службе.
Међутим, Влада Немачке и даље држи у тајности списак тзв. „селектора“ — захтева за праћење, који су предати БНД, а међу којима су се нашли европски политичари и компаније, као што су војни концерн EADS и произвођач хеликоптера Еurocopter. Администарција канцеларке (која координише рад специјалних служби) обратила се САД са молбом да јој се објасни шта да ради са списком захтева за праћење и може ли га предати комитету Бундестага који се бави истрагом око шпијунаже.
Према подацима Bild am Sonntag, САД су одбациле такву варијанту, указавши да би се у том случају под знаком питања могле наћи текуће операције. У случају објављивања, америчка страна је запретила да ће ограничити сарадњу у области борбе против тероризма, преноси лист.