Социјално-економски савет Србије ни данас, у трећем наставку 57. седнице, није разматрао приватизацију медија због оправданог одсуства представника Министарства културе и информисања, изјавио је председавајући тог савета и председник Уније послодаваца Србије Небојша Атанцковић.
Председавајући Социјално-економског савета и председник Уније послодаваца Србије Небојша Атанцковић је, на конференцији за новинаре у Влади Србије после седнице тог савета, рекао да је тачка о приватизацији медија остављена за следећу седницу, која ће бити одржана „по повратку делегације Србије са Годишње скупштине Међународне организацију рада у Женеви, после 14. јуна“, преноси Танјуг.
Како је истакао, УПС озбиљно занима приватизација медија и њене последице и има двоје пријављених који желе да узму озбиљно учешће у томе и да чују одговоре на питања која ће поставити Министарству културе и информисања.
„Можда и зато што је ово трећи наставак седнице нисмо довољно усагласили времена, па је једна од значајних тачака дневног реда која је данас требало да буде разматрана а то је приватизација медија у Србији и последице те приватизације, изостала с обзиром на то да из оправданих разлога нисмо имали представника Министарства културе и информисања“, рекао је Атанацковић.
Атанацковић је истакао да чланови СЕС имају разумевања за то што заменик министра културе и информисања Саша Мирковић није могао да дође на данашњи састанак, истичући да је Мирковић редовно долазио на раније састанке СЕС, на којима се због других тачака дневног реда није стигло до приватизације медија.
Небојша Атанацковић је објаснио да се у првом делу 57. седнице СЕС није стигло до приватизације медија јер је врло опширно причано о споразуму са Међународним монетарним фондом и приватизацији, да у другом наставку седнице СЕС није имао кворум јер је премијер заказао састанак Владе у истом термину, а да данас „господин Мирковић из оправданих (породичних) разлога није могао да дође“.
Додао је да је данас СЕС на седници, којој ни представници Владе ни синдиката нису присуствовали у пуном саставу, разматрао само једну тачку, а то је парафискални намети.
„Имали смо само једну тачку дневног реда за коју могу да кажем да је изузетно важна за привредни живот“, рекао је Атанацковић.