О том законодавном плану, који је прошле недеље у парламенту представила краљица Елизабета II, посланици су дебатовали шест дана пре него што је коначно усвојен, пренела је агенција АФП.
Данашње гласање, које је окончано са 326 гласова за и 279 гласова против законодавног плана, представљало је први тест за нову владу премијера Дејвида Камерона, а уследило је након што је министар финансија Џорџ Озборн представио план за увођење нових мера штедње и потпуну приватизацију компаније „Ројал мејл“.
Краљица је у свом говору одржаном 27. маја званично објавила политичке мере попут одржавања референдума до краја 2017, као и мере за помоћ Британцима из такозване средње класе, укључујући више сати бесплатног вртића за децу, већу потрошњу у здравству и обећање да у наредних пет година неће бити повећања три различита пореза.
Левичарске организације планирају да организују протесте током лета, посебно против плана нове владе да смањи социјална давања за 12 милијарди фунти (17 милијарди евра).
Влада у Лондону такође уводи нова овлашћења за забрану „екстремистичких организација“, које се сматрају одговорнима за радикализацију.
Конзервативна странка има тесну већину у доњем дому британског парламента, који броји укупно 650 посланика, па би могла да има проблема приликом усвајања појединих спорних предлога закона уколико сви посланици из њених редова не буду гласали једногласно.