Национална америчка Канцеларије за управљање кадровима саопштила је јуче да постоји могућност да су компромитовани лични подаци четири милиона актуелних и бивших службеника, као и да су у току провере да ли су починиоци стационирани у Кини.
„Велико питање остаје какве су тачно информације украдене? Да ли је то број социјалног осигурања, број личне карте или су то информације о плати. За сада Канцеларија није објавила.“
Извор за спровођење закона САД рекао је за Ројтерс да се верује да „страно лице или влада“ стоји је иза хакерског напада. Власти су у потрази за могућим кинеским везама“.
„Исхитрено доношење закључака и хипотетичке оптужбе су крајње неодговорне и контрапродуктивне“, рекао је портпарол кинеске амабасаде Хаикуан, наглашавајући да је у борби против сајбер напада неопходна међународна сарадња заснована на међусобном поверењу и узајамном поштовању.
„Кина је уложила велике напоре у борби против сајбер напада, у складу са кинеским законима и прописима, који забрањују сајбер злочине свих облика“, истакао је он.
Амерички Федерални истражни биро (ФБИ) је јуче покренуо истрагу о овом сајбер нападу и обећао да ће пронаћи починиоце.