Према његовим речима, светска економија пролази кроз стадијум слабљења.
„Што је сложенија ситуација, то су нам потребнији мир и нада“, рекао је Кећијанг.
„Без обзира на промене у свету, кинеска економија је стабилна и креће се у позитивном правцу. Имамо више могућности, него проблема. Можемо да постигнемо свеукупан економски развој ове године и да увећамо наш економски раст у будућности“, рекао је премијер на пленарном заседању Самита.
Према његовим речима, у првом полугодишту раст економије Кине достигао је седам одсто — највећи раст у светским економијама.
„Кинеска економија има светлу будућност, креће се у позитивном правцу. И то није нереалистичан оптимизам. Имамо све могућности и основе да постигнемо раст“, рекао је он.
Према речима Кећијанга, Кина се налази на новој етапи индустријализације, урбанизације и модернизације.
„Кина има диверсификовану индустрију. И економија не зависи од једног фактора или индустрије, него је подржава мноштво фактора. Због тога има могућност да се супротстави проблемима који се дешавају у свету“, додао је кинески премијер.
Темпо раста БДП-а Кине, како у првом, тако и у другом кварталу 2015. године, био је седам одсто и то је минимум за последњих шест година. Статистички подаци о кинеској економији за јул и август показују да се наставља слабљење економског раста, без обзира на бројне мере које су предузеле власти те земље.