„Седам хиљада динара није мало, а државу ће коштати између 1,7 или 1,8 милијарди динара“, указао је премијер у Скупштини Србије и истакао да ће се Србија, уколико неко заустави реформе, вратити у прошлост галопирајућег јавног дуга.
Он је, у обраћању посланицима у Народној скупштини, нагласио да би то био повратак у прошлост у којој је сва одговорност била у повећањима само пред изборе, без икаквог система.
Он је истакао да овде није реч о томе да се некоме нешто узима да би се дала помоћ, или повећање плата и пензија, а поготово не да неко некога понижава.
„Да видимо шта ћемо да урадимо и за оне који имају ниже плате од 25.000, а које нико није дирао, али је и за њих ово значајно. Не повећавамо плате само учитељима и наставницима, већ и професорима“, каже премијер.
Он је рекао да је разговарао са представницима свих репрезентативних синдиката у просвети.
„Ја сам тражио 5.000, некако смо измолили ММФ да то повећање буде 6.000 динара, а на крају смо прихватили захтев синдиката да то ипак буде 7.000“, рекао је.
„Нисам очекивао да ће неко хистерично да реагује када повећавамо плате и пензије. Толико смо добре резултате направили да нам је ММФ дозволио то да радимо. Написали су да наставимо овако и да ћемо и следеће године моћи то да радимо“, указао је он.
Вучић је казао да је то одобрио ММФ, она организација која је 2011. била у Србији и након свега месец дана боравка побегла, услед катастрофалне кризе коју су изазвале тадашње власти.
Они који сада држе придике и тираде довели су до потпуне пропасти српске економије, која данас, после много година, поново расте, и земља излази из рецесије, привреда се опоравља, а почињемо и да враћамо оно што смо због неодговорности ранијих власти морали да одузмемо, закључио је Вучић.