Како јавља РТК, споразум има пет тачака и предвиђа избор још двоје судија Уставног суда како би се донела одлука о Заједници српских општина и слање споразума Венецијанској комисији уколико суд не реши то питање.
Предлог предвиђа и посредовање председнице Косова, као и усвајање тог политичког споразума у форми резолуције у скупштини, најкасније седам дана након потписивања.
Такође предвиђа и формирање скупштинске истражне комисије за разматрање разграничења са Црном Гором, уз учешће представника цивилног друштва и стручњака, са мандатом од 30 дана.
„Шта је опција споразуму? Можемо да доживимо трагедију на Косову ако не постигнемо споразум, чак и ако се ово стање одужи, једног дана ћемо морати да се договоримо. Зашто онда губимо толико времена“, рекао је Деда, једини опозиционар који је осудио бацање сузавца у парламенту.
Деда и Османијева позвали су лидере две владајуће странке, Хашима Тачија и Ису Мустафу, као и лидере три опозиционе партије, Рамуша Харадинаја, Висара Имерија и Фатмира Љимаја, да потпишу споразум.
Османијева је позвала и представнике мањина да буду „важан фактор у постизању тог споразума“ и да „заправо поспеше и албанске политичке странке да учествују у дискусијама о потенцијалном споразуму“.