Кери је рекао да треба наћи заједнички језик у политици и да је дијалог решење за све проблеме.
„Расправа је увек добра у демократији, а посебно у Скупштини, уз узајамно поштовање. Нема места за сузавац“, рекао је Кери и истакао да ће формирање Специјалног суда довести до стабилизације односа.
Он је на заједничкој конференцији за новинаре тражио од косовских политичких лидера да се боре против корупције, али и да учине више да спрече младе људе да постану џихадисти и да се прикључе борбама у Ираку и Сирији.
„Вашингтон ће блиско сарађивати са Косовом како би се позабавио опасношћу од насилног екстремизма, финансирања тероризма и повратка бораца из Сирије“, обећао је Кери.
Он је похвалио до сада учињене напоре на хапшењу терориста, али је додао да на томе треба још више радити.
Извинивши се због кратког боравка у Приштини, Кери је рекао:
„Моја посета је овако кратка јер одмах идем у Београд, где ћу разговарати и о Бриселском споразуму“, рекао је Кери и додао да је са косовским премијером Исом Мустафом, његовим замеником Хашимом Тачијем и представником Срба Бранимиром Стојановићем разговарао о економији и могућностима.
По његовом мишљењу, потписивање ССП-а представља „велики корак у правцу интеграције Косова, који има подршку САД и председника Барака Обаме“.
„Ми никада не бисмо угрозили независно Косово“, додао је Кери, а пренели су приштински медији.
Мустафа је рекао да ће „упркос деловању опозиције против споразума са Србијом о формирању Заједнице српских општина, Приштина ипак наставити дијалог“.
Косово је, казао је, окренуто пријатељству са САД и осећа „одговорност према добрим односима са том земљом“, објавио је портал „Коха“.
Мустафа је додао да „Косоваре после потписивања ССП-а очекује либерализација визног режима“.