Након успеха на Јутјубу, сага о несвакидашњем пријатељству између девојчице и медведа привукла је огромну пажњу англофонске публике након што ју је откупио „Нетфликс“, пише Блумберг. „Нетфликс“, амерички сајт са понудом филмова на интернету, има права за приказивање серије у Северној Америци, али намерава да прошири понуду и на остале земље.
Продуценти су приметили да тајна успеха „Маше и медведа“ не лежи у маркетингу, већ у квалитету серијала који је публика препознала.
„Наше шестоминутне епизоде одлично одговарају формату Јутјуба“, каже Дмитриј Ловејко, сувласник студија „Анимакорд“, који је направио овај серијал анимираних филмова у 3Д технологији, који већ има око 5,5 милијарди посета на популарном интернет порталу.
„Ниједна промоција не би могла да нам донесе овакав успех“, објаснио је.
Једна од најпопуларнијих епизода има више од милијарду прегледа, што превазилази успех америчких конкурената, попут „Дизнија“.
На америчком салону програма за децу „Кид скрин самит“, који је у фебруару одржан у Мајамију, „Маша и медвед“ је освојио награду за најбољу анимирану серију. Амерички часопис „Магазин за анимацију“ уврстио ју је на листу 250 остварења која претендују да постану класици.
Ловејко је основао „Анимакорд“ 2008. године са другом са факултета, Сергејом Кузмином. Придружио им се Олег Кузовков, аутор анимираних филмова, који је дошао на идеју да адаптирају традиционалне руске приче о Маши и медведу Мишки.
Резултат је врхунска анимација која је дала ново рухо овој духовитој саги у којој Маша на све начине покушава да привуче пажњу свога другара, док он више воли да пеца или чита књиге.
Поред познатих софтвера за анимацију, аутори су развили и сопствене програме у којима су посебно радили на сегментима воде, крзна и снега.
„Анимакорд“ је саопштио да серијал кошта 50.000 долара по минуту, и да је за прве 52 епизоде било потребно седам година рада. У припреми је наредних 26, чије емитовање је најављено за наредне три године.
Серијал „Маша и медвед“ синхронизован је на многе језике, а са изузетним успехом се приказује и у Француској, Италији и Јапану.