Драган Васиљковић, који се терети за ратни злочин над цивилним становништвом и ратним заробљеницима, има аустралијско држављанство и до хапшења је живео у Перту под именом Данијел Снеден.
Тужилаштво сумњичи Васиљковића да је као један од вођа српских паравојних снага и командант Јединице за посебне намене и Наставног центра за обуку припадника специјалних снага Алфа кршио Женевску конвенцију, јер је у затвору на книнској тврђави, као и у Брушкој, крај Бенковца, мучио, злостављао и убијао заробљене хрватске војнике и полицајце, преноси „Јутарњи лист“.
Осим тога, Капетан Драган се терети и да је током јула 1991. године у Глини, у договору са заповедником тенковске јединице ЈНА, направио план напада на тамошњу полицијску станицу и приградско насеље Јукинац, села Горњи и Дони Видушевац, а потом и њихово заузимање.
У оптужници се наводи да су током напада оштећени и уништени цивилни објекти, становништво натерано на бег, опљачкана имовина и убијени и рањени цивили од којих и један страни новинар.
„Тражићемо продужење истражног затвора, који истиче 7. јануара“, навели су раније у Жупанијском државном тужилаштву у Сплиту пошто је истрага завршена.
Васиљковићева обрана написала је две уставне тужбе због његовог деветогодишњег боравка у екстрадиционом притвору, након чега је поново притворен у истражном затвору одмах по доласку у Хрватску.
Обе тужбе су одбијене са образложењем да се екстрадиција не убраја у рокове који теку у Хрватској, па је сада његов адвокатски тим у фази писања тужбе Европском суду за људска права у Стразбуру.
Аустралијски конзул посећује Васиљковића у затвору, а Аустралија финансира његову обрану.
Васиљковић је ухапшен у Перту 2006. године и од тада се налазио у екстрадиционом затвору осим раздобља које је провео на слободи током 2009. и почетком 2010. године након чега је поново ухапшен.
Аустралијске власти су 2012. године донеле одлуку да Васиљковић буде изручен Хрватској, што је он успео да одложи до 2013. године након чега је прихваћена његова жалба у којој је тврдио да је имао неправедан процес због процедуралних грешака које су биле супротне Женевској конвенцији. Врховни суд је одбио ту жалбу.
Капетан Драган је изручен Хрватској у јулу прошле године.