„Русија је успела да успостави баланс и подигне извештавање и медијско истраживање на један виши ниво, јер се западна матрица већ мало излизала, већ је постала типична и прилично провидна“, сматра Црнобрња.
Он указује да је било неопходно да се појави други медијски рукопис који на свој начин представља стварност како би гледаоци могли да упореде извештавање о догађајима. Црнобрња објашњава да Запад функционише по принципу конкуренције.
„Чим се примети да је неко конкурентан, да је његов производ квалитетан, а још више да има утицај и да гледаоци обраћају пажњу и да се осврћу на мишљења и извештавања, онда конкуренција то нотира и то њој смета“, каже Црнобрња.
У информативној емисији Радио Спутњика Црнобрња је рекао да су западни медији годинама били уљуљкани у, како је рекао, својој холивудској ефикасности. „Они чак нису можда ни схватили да је могуће да нека друга култура досегне тај ниво, па чак и да га престигне“, каже Црнобрња.
Он сматра да је уљуљкане западне медије зачудила и затекла појави професионалног система који ради по истим стандардима. „У контексту глобалног надметања у медијском утицају, последњи је био тренутак да Русија наступи на том глобалном плану са оваквим тимом у којем су телевизија РТ и Спутњик“, закључио је Црнобрња.