Диковић је нагласио да због надлежности и одговорности Кфора, које произилазе из Резолуције 1244 Савета безбедности УН и Војнотехничког споразума, Војска Србије види управо Кфор као кључну снагу за очување безбедности и стабилности на КиМ. Свако смањење Кфора негативно ће утицати на безбедност, саопштила је Војска Србије.
Подсетивши на недавна дешавања на КиМ, генерал Диковић је указао на то да догађаје који су претња по безбедност треба назвати правим именом и окарактерисати их на прави начин, предвидети циљеве деловања њихових починилаца и могуће последице, као и да се мора деловати превентивно, а не само када се инциденти догоде.
Начелник Генералштаба је оценио да се достигнути ниво сарадње са Кфором одликује високим степеном поверења и међусобног разумевања, о чему најбоље говори чињеница да је изведено више од шест хиљада заједничких активности од ступања на снагу Војнотехничког споразума.
Генерал Диковић је истакао да је заједнички задатак Војске Србије и Кфора очување безбедности у зонама одговорности са обе стране административне линије, као и да међународни фактор пресудно утиче на политичку ситуацију на Косову и Метохији, те да због тога има и велику одговорност за безбедност свих људи у овој покрајини, а посебно Срба и других неалбанаца.
Начелник Генералштаба је изјавио да Војска Србије планира да у наредном периоду започне са задацима надгледања административне линије из ваздушног простора употребом хеликоптера и беспилотних летелица, првенствено као део подршке реализацији заједничких активности Војске Србије и Кфора, попут једновремених патрола и осматрачница, наведено је у саопштењу.