У филму, како каже Анзур, нема сцена насиља, већ је то више психолошка драма, чији је циљ да прикаже како ова терористичка организација психолошки и идеолошки утиче на људе.
„Из тог разлога смо посебан акценат ставили на делове Курана и цитате из верских трактата које верски лидери џихадиста користе како би оправдали своју идеологију и дали легитимитет својим потезима“, истиче он.
Према његовим речима, у филму две главне јунакиње, наставнице у школи, причају ђацима о истим стварима, али једна говори с љубављу, док друга покушава да застраши ученике. На крају филма командант јединице ДАЕШ-а успева да побегне са лажним пасошем.
После премијере многи гледаоци су изразили незадовољство због тога што терориста ипак није погинуо, али Анзур каже да je намерно направио отворен крај филма јер је командант ДАЕШ — космополита — он ће напустити Сирију, отићи у неку другу земљу и тамо наставити да ради оно што је радио.
„Нек гледаоци сами одлуче шта ће даље бити са њим“, наводи он.
ДАЕШ је због филма већ изрекао режисеру смртну казну, али упркос томе Анзур жели да његово дело прикажу на територијама које се налазе под контролом ове терористичке организације како би филм одгледале и присталице радикалних исламиста.
Говорећи о овој терористичкој организацији, Анзур каже да је њихова идеологија сада итекако присутна у свакодневном животу огромног броја становника, као и да је се људи много више плаше него других терористичких група, попут Нусра фронта.
Ко је Наџет Анзур
Наџет Анзур је иначе син пионира сиријске кинематографије Исмаила Анзура, који је почетком 1930-их снимио први сиријски неми филм.
Анзур је на почетку снимао рекламне спотове, али затим је почео да сe бави историјским серијама и играним филмовима.
Његов филм „Краљ песка“, посвећен владајућој династији у Саудијској Арабији, наишао је на оштру осуду Саудијаца и истовремено добио добре оцене филмских критичара.