Председник Одбора за Косово и Метохију Милован Дрецун је изјавио на седници да стручни тим, у коме ће бити представници институција укључених у радну групу, треба да ради по упутству Тужилаштва за ратне злочине, преноси Телевизија Мост.
Радна група је информације о злочинима почињеним на Косову добила од БИА, МУП-а, Војно безбедносне и Војно обавештајне агенције, као и од тужилаштва за ратне злочине и Комисије за нестала лица.
Дрецун је рекао да је то први пут да су активности тих служби на решавању злочина почињених на Косову координисане на овакав начин.
Говорећи о поверљивости достављених информација, он је рекао да постоји скупштинска процедура у таквим случајевима, али да не види да сазнања о злочинима могу да се скривају од јавности и Скупштине, уз све поштовање рада служби безбедности и инсистирао да радна група добије све релевантне информације, укључујући оне са степеном поверљивости.
Он је предложио да се од председника Србије тражи да делегира свог саветника Ивана Мркића за члана радне групе јер би због његових добрих контаката са међународним организацијама могло да се дође до материјала из архива Унмика и других организација.
Представници БИА и војних служби су изјавили на седници да су доставили материјал који се тиче злочина почињених на Косову од 1998. године.
Представници војних служби су рекли да ће проверити да ли постоје сачуване информације прикупљене електронским извиђањем и додали да су податке достављали тужилаштвима за ратне злочине и организовани криминал у зависности од тога да ли су се злочини догађали за време рата или се сматрају тероризмом.
БИА је радној групи доставила студију о злочинима ОВК на 25.000 страница у којој су подаци о злочинима и жртвама подељени по оперативним зонама ОВК, док је МУП свој досије о злочинима на Косову систематизовао по полицијским управама.