Она је на седници Главног одбора странке рекла да је радује што је ДСС вратила у Скупштину Србије, где ће се борити за националне интересе земље.
Рекла је да на изборима нису постигнути најбољи резултати, посебно на локалу, али да је ДСС „покрадена за 100.000 гласова“, јер су, тврди, странци на власти били преко потребни њихови гласови како би имали двотрећинску већину у Парламенту.
Како каже, већина је странци на власти потребна за промену Устава и да се из Преамбуле избаци да је Косово саставни део Србије, али да им то ДСС неће дозволити.
Једна од првих иницијатива ДСС-а биће предлог закона о неутралности Србије и предлог за суспендовање „капитулантских закона о сарадњи са НАТО-ом“.
„Тражићемо оцену уставности споразума са НАТО-ом потписаних 2015. и верификованих 2016. године“, рекла је Рашковић Ивић.
Она је додала да ће ДСС тражити да сва документа која су потписана са ЕУ буду јавно презентована, јер, како каже, Србија нема шта да тражи у ЕУ, не само зато што политичким ангажманом са њима нешто значајно губи, већ због тога што ЕУ не жели Србију.
„Нема ту ни истинске жеље власти у Србији да државу модернизују и синхронизују економски, правно, политички како би постала равноправна са чланицама ЕУ“, оценила је председница ДСС-а у обраћању на делу седнице Главног одбора који је био отворен за јавност.