Због „брегзита“, европска тржишта забележила су најоштрији пад од 2008. Фунта је пала на рекордно низак ниво, што се не памти још од времена премијерке Маргарет Тачер.
URGENT: S&P confirms UK will lose its final AAA credit rating after #Brexit vote https://t.co/YJPiHbSJQz
— RT (@RT_com) June 24, 2016
„Блумбергов“ индекс милијардера показује да су милијардери због „брегзита“ изгубили 3,2 одсто нето капитала, што се процењује на 3,9 хиљада милијарди долара. Међу европским милијардерима, највеће губитке има Амансио Ортега, најбогатији Европљанин, који је изгубио шест милијарди долара.
US markets plummet as #Brexit panic spreads across the Atlantic https://t.co/tGhGjyyu98 @AmeeraDavid pic.twitter.com/qQl9WmLZYj
— RT America (@RT_America) June 24, 2016
И многи други мултимилијардери доживели су због „брегзита“ велике губитке. Тако су први човек „Мајкрософта“ и први човек „Амазона“, Бил Гејтс и Џеф Безос изгубили по милијарду долара, колико је изгубио и најбогатији Британац, Џералд Кевендиш.
„Брегзит“ није толико утицао на британске богаташе — њих 15 свеукупно је изгубило „само“ 5,5 милијарди долара. Сувласник брокерске куће „Харгривс-Лансдаун“, Питер Харгривс, изгубио је највише, 2,9 милијарди долара, што износи 19 одсто његовог богатства. Да иронија буде већа, Харгривс је изразити поборник „брегзита“ и за кампању за излазак Британије из ЕУ донирао је 3,2 милиона фунти.
'Shocking': #Brexit has left some people acting strangely https://t.co/2EJkYPavxf pic.twitter.com/OBSK06wSGh
— RT (@RT_com) June 24, 2016
Харгривс због тога не показује кајање и каже да је спреман да са новом британском владом учествује у преобликовању економије, када Британија напусти Унију.
„Имам огромно пословно, преговарачко и економско искуство и ја сам један од најуспешнијих британских привредника. Ако ме не укључе, луди су“, рекао је Харгривс.
'Freaking out': Banks divided on whether to stay in London or not after #Brexit https://t.co/DchgR9SuKu pic.twitter.com/fb25hZgHgE
— RT (@RT_com) June 24, 2016
Ричард Брансон, заговорник останка Британије у Унији, помирио се са одлуком својих сународника наглашавајући да би британска „одлучност, решеност и осећај за добро“ били неопходни „током месеци и година искушења“.