„Желим да верујем да ће другачије реакције бити, желим да верујем да је ЕУ настала на традицији антифашизма, да се више никада ратни сукоби не би поновили. Свака врста рехабилитације тих ужасних антицивилизацијских идеологија није нешто што је тековина ЕУ и за шта се ЕУ залаже“, рекао је Селаковић за РТС.
Он каже да што се „лудило више понавља“ то се мање може контролисати и да се на тај начин пале масе које мисле да су овакве ствари нормалне.
„Желим да се ово заврши што пре. Србија је окренута будућности. Србија није давала никакав повод за овакве догађаје. За нашу државу важна је политичка стабилност, јер она значи економску стабилност, више инвестиција“, нагласио је министар.
Како каже, плаши се да се ситуација отргла контроли и да је због тога потребан глас Брисела, који ће да каже: „Престаните да величате терористе, нацисте, престаните да прекрајате историју“.
Пристигла реакција од Маје Коцијанчић, наставља он, звучи строго формално, чим се оглашава портпаролка, а не они на које је адресирано писмо председника Владе.
„То је више реаговање реда ради, нема ту неке суштине. Европска комисија позива на добросуседске односе у региону Западног Балкана. Треба знати да то подразумева две стране“, каже Селаковић.
Он је додао да Србија никаквим својим ставом није допринела дипломатском конфликту и да никаквим поступком није испровоцирала овакве догађаје у Хрватској, као што су ослобађајуће пресуде Степинцу и Главашу, подизање споменика Миру Баришићу.
„(У Хрватској) Подижу споменик човеку који је осуђен за тероризам, а да у ЕУ остају неми, и да нам причају о добросуседским односима, онда то није добра реакција“, закључио је он.