Где су млади, ту је и шала, а где су звезде, ту су и папараци. А кад су младост, звезде и папараци на једном месту, мали је корак до „секс-скандала“. Што се и десило већ другог дана такмичења у Рију, а учесници „секс-скандала“ су највеће звезде Олимпијских игара (у недостатку најбољих светских фудбалера) — чланови америчког кошаркашког „Дрим тима“.
Елем, таблоиди су „нахватали“ тројицу репрезентативаца САД — Демаркуса Казинса, Демара Дерозана и Деандреа Џордана у среду увече у посети легалном борделу у Рију. Тренер „Дрим тима“ Мајк Крижевски није желео да коментарише „секс-скандал“ док је капитен Кармело Ентони рекао да ће момци морати да прихвате одговорност.
„Шта је урађено, урађено је. Имамо слободно време и момци су урадили то што су урадили. Прихватамо њихову одговорност и идемо даље“, рекао је Ентони.
Тај „секс-скандал“ тешко да може да засени „допинг скандал“ због којег су, ни криви ни дужни, руски атлетичари протерани са Игара. Све и да се сложимо са тезом теоретичара завере да су три америчка младића прошетала до „куће задовољства“ не би ли скренули пажњу са „допинг скандала“, домети тог спиновања су сувише кратки.
Оно што је интересантно у целој причи о „секс-скандалу“ у контексту „допинг скандала“ је везано за до сада никад званично потврђену причу да чланови америчког кошаркашког „дрим тима“, почевши од оног првог, из Барселоне 1992. године, никад нису били на допинг контроли. Наводно, то је био услов да се најбољи светски кошаркаши појаве на Олимпијским играма и(ли) светским кошаркашким првенствима.
Чланови америчког „тима снова“ су сувише велике звезде да би се у медијском свету спектакла излагали тривијалностима попут „допинг скандала“. Они су једноставно — отпорни на допинг. Уз супер-звезде се везују „секс-скандали“, а сироти спортисти, који још увек верују у идеале олимпизма, изложени су свакодневним шиканирањима допинг-контролора.
А то нам показује да је и врхунски спорт утонуо у орвеловски свет. „Све су животиње једнаке, само су неке једнакије од других.“