Из институције председника државе нису одговарали на питања да ли је Вујановић дао сагласност Агенцији за спречавање корупције да контролише његове евентуалне банковне рачуне. На исто питање није било одговора ни из владиног Бироа за односе с јавношћу у вези са премијером Милом Ђукановићем.
Вујановић и Ђукановић су прошле године били међу функционерима који нису дали сагласност да неко „дира њихове банковне рачуне, преноси портал „Ин4с“.
Од 2005. године, од када се објављују извјештаји о приходима и имовини, Вујановић ни у једном није навео да је имао било какву уштеђевину. Исти случај је и са његовим партијским шефом Милом Ђукановићем, који никада није пријавио да је уштедео преко 5.000 евра захваљујући својим бројним јавним функцијама, али и уносним приватним бизнисима.
Ђукановић је у новом имовинском картону пријавио Агенцији за спречавање корупције да обавља девет функција, те да је власник милионске имовине у виду власништва у привредним друштвима, некретнинама и земљишту. Ђукановић је први пут ове године у извјештају о имовини пријавио некретнине које су у власништву три фирме у којима је он власник или сувласник капитала.
Ђукановић је стопроцентни власник фирме „Капитал инвест“, половине фирме „Глобал Монтенегро“, те 25 одсто акција „Универзитаса“, у оквиру којег ради Универзитет „Доња Горица“.
Према Закону о спречавању корупције, извјештај о приходима јавног функционера треба да садржи и податке о готовом новцу у износу преко 5.000 евра, о депозитима у банкама и другим финансијским организацијама у земљи и иностранству.