„Комитет за међународне послове Парламента Велике Британије прихватио је на разматрање писмено сведочење Би-Би-Сија. У њему се Би-Би-Си жали на високе показатеље гледаности РТ и његов актуелни рад на Јутјуб. Посланици користе ту информацију у раду на извештају у Влади Велике Британије на тему односа са Русијом који треба да буде објављен крајем године“, саопштили су у РТ.
Би-Би-Си истиче да се РТ брзо развија и да бележи раст популарности.
„Мрежа РТ се у овом тренутку састоји од 3 информативна канала, на енглеском, шпанском и арапском језику. РТ Америка ради из Вашингтона, РТ УК из Лондона и ’Раша тудеј документари‘ ради на енглеском и руском језику. РТ веома успешно делује на друштвеним мрежама — његов главни канал на Јутјубу има више од 1.600.000 пратилаца и сакупио је више од 1,6 милијарди прегледа“, наводи телевизија текст документа.
Како би био конкурентнији РТ, британски јавни сервис тврди да је потребно „повећати дигитално присуство на руском језику преко дигиталних канала на Јутјубу, његовом руском пандану Рутјубу и на Би-Би-Сију на руском језику“.
Како не би заостајао за РТ потребно је проширити могућности прикупљања информација у Русији и у другим кључним регионалним и светским градовима, пише у документу.
Би-Би-Си тражи од Комитета да узме у обзир то писмено сведочење приликом оцене односа Велике Британије и Русије.
„Момци са Би-Би-Сија се пожалили Парламенту Велике Британије да им узимамо гледаоце“, реаговала је на обраћање колега са Би-Би-Сија главна уредница РТ Маргарита Симоњан.