Изгледа као да је „Белингкет“ све идеално поставио, повезујући обарање авиона са самоходним комплексом „Бук“ Министарства одбране Русије који се налазио у Донбасу.
Уосталом, чак и површна анализа низа сличних „доказа“ говори да су ти подаци добро имитирани и приказани као наизглед истинити.
Циљ је један — припремити јавно мњење за то да Русија, њене оружане снаге и устаници на истоку Украјине треба да сносе одговорност за уништење „боинга 777“ на небу изнад Донбаса. Према замисли организатора те глобалне провокације, управо антируска верзија треба да буде доминантна у извештају истражне комисије, која се бави истрагом о паду „боинга 777“, а који ће бити објављена 28. септембра 2016. године.
Другачији исход је било тешко очекивати: кривци су Руси само зато што су Руси.
Такав приступ не изненађује, јер су интернет-заједницу „Белингкет“, према подацима из низа извора, ангажовале специјалне службе САД, Велике Британије и низа других држава и користе је као платформу за ширење пропагандних материјала антируског карактера на интернету.
Волонтери „Белингкета“ по читавом свету раде бесплатно, тражећи податке и групишући их у смислене конструкције. Бедних 200.000 долара које су зарадили треба да докажу алтруистичност њихових волонтера. Али је то само на први поглед тако.
Интензивирање рада „Белингкета“ за време рата у Сирији и казнене операције Украјине у Донбасу део је глобалне специјалне операције против Русије током хибридног рата који су покренуле западне земље.