Снимак је објавио конзервативни активиста Џејмс О’Киф, а на њему се види како Кример и други који су радили на промоцији Клинтонове, дискутују о начину на који би могли да изазову насиље на скуповима републиканског кандидата, преноси Си-Ен-Ен.
О’Киф је на челу организације „Проџект веритас екшен“, која је раније оптуживана да монтира снимке како би изнела лажне оптужбе против људи или организација.
„Не желим да постанем неко ко ће скретати пажњу са важног задатка избора Хилари Клинтон и победе над Доналдом Трампом на предстојећим изборима“, рекао је Кример образлажући оставку.
Кример је помагао Демократском националном комитету у кампањи Клинтонове радећи за „Демокраси партнерс“ (Партнери за демократију), либералну консултантску фирму.
Он је је навео да су, „насупрот нечувеним тврдњама озлоглашеног десничарског блогера Џејмса О’Кифа, он и његова организација увек држали до највиших стандарда радећи за Демократски национални комитет“ и демантовао да се било који од планова у „хипотетичним разговорима“ који су снимљени икада догодио.
„Жао нам је због непрофесионалних и необазривих хипотетичких разговора локалног сарадника наше фирме који су ухваћени скривеним камерама. Он више не ради са нама“, рекао је Кример.
На снимку се види како Скот Фовал, директор организације Уједињени Американци за промене, која има уговор са „Демокраси партнерс“, каже да је лако „навести неке од ових (републиканца) да се изнервирају“, тако што ће се рецимо појавити на њиховом скупу у мајици са натписом „планирано родитељство“ или „Трамп је нациста“ и навести их да те „ударе“.
Планови изнети у овим разговорима не само да никад нису спроведени, већ они и не одражавају вредности организације „Демокраси партнерс“, навео је Кример.
Званични тим задужен за кампању Клинтонове је демантовао да је било кад слао лажне учеснике или подстицао насиље на предизборним скуповима Доналда Трампа.
И О’Киф и Кример су у прошлости били у сукобу са законом.
О’Киф је 2010. године властима признао да је упао у канцеларију демократске сенаторке Мери Ландрију и неовлашћено руковао њеним телефоном, а 2013. је морао да плати 100.000 долара да би се нагодио у случају где је оптужен да је тражио савет од једне организације како да оснује јавну кућу и избегне порезе.
Кример је 2005. признао порески прекршај и банкарску превару у износу од 2,5 милиона долара током деведесетих.