Он је ипак указао на то да Русија тренутно са сиријском владом бомбардује Алеп, „бомбардује болнице, конвоје хуманитарне помоћи УН".
Зато сматра „необичним потезом" то што је Русија изабрана да буде достављач хуманитарне помоћи.
Амбасадор истиче да се спољна политика САД према региону неће променити после председничких избора.
„Не очекујем битне промене, без обзира на то ко буде изабран", рекао је Скот.
Коментаришући протесте због рушења у београдском насељу Савамали, Скот је рекао да треба гледати у светлу питања поверења у владу и питања може ли она да заштити обичног грађанина.
„Сматрам да је оно што покреће протесте осећај људи да не могу да се обрате институцијама ове државе како би их заштитиле и да, некако, једна неформална или криминална група може да преузме контролу над делом њиховог града, а када су за помоћ позвали полицију, нису добили одговор. Овде се ради о поверењу у вашу владу и о томе да ли она може да заштити обичног грађанина“, рекао је Скот у интервјуу за „Курир“.
Амбасадор је додао да није највећи проблем да ли су срушени објекти били нелегални или не.
Скот је оценио да су односи САД и Србије добри и да „има више позитивних него негативних ствари“.
„Ако погледате подршку коју САД дају модернизацији Србије, реформама, приближавању ЕУ, Србија је знатно скочила кад је реч о регистровању имовине и издавању грађевинских дозвола, и то делимично захваљујући партнерству између Ју-Ес-Ејд и српске владе“, указао је Скот.
Он је додао да смо на безбедносном пољу партнери у рату против тероризма и борби против Исламске државе, да „радимо заједно на помирењу у региону, САД су у Србији инвестирале четири милијарде долара, 16.000 Срба ради овде у америчким компанијама…“.
Он је истакао да је у добрим односима с Вучићем.
Постоје, међутим, ствари које и даље оптерећују односе двеју земаља, укључујући, како је рекао, случај убиства браће Битићи.