„Све је намештаљка, немам појма ко је Александар Синђелић и никада нисам разговарао са том особом. Тражим да се вештачи мој глас, па ће се лако утврдити да никада нисам разговарао са тим Синђелићем“, изјавио је он.
Он је са још пет особа ухапшен у суботу 15. октобра у вечерњим часовима, под сумњом да је са још 14 особа, на дан избора, спремао терористички напад у Подгорици, упад у Скупштину и хапшење премијера Мила Ђукановића. У недељу увече, око 22 часа, пуштен је из притвора и сугерисано му је да о ономе што се причало током саслушања никоме не говори.
„Не знам ко ме довео у везу са људима који се сумњиче за тероризам. У суботу, 15. октобра, са пријатељима сам био у посети Манастиру Острогу, где смо се и фотографисали. Увече смо кренули назад за Зубин Поток када смо ухапшени. Сутрадан су нас пустили, јер су видели да говоримо истину“, каже Велимировић, преноси портал ИН4С.
Он додаје да је Мирко Велимировић, којег је Братислав Дикић оптужио да је полицијски сарадник који му је подметнуо телефон и кључеве, његов стриц.
„Са Мирком се нисам ни видeо ни чуо већ дуже време. Кад су нас привели и казали о чему се ради сви смо били у шоку. Знам да говорим истину и знам да немам никакве везе са оним стварима које су нам предочили у тужилаштву. Очигледно је све намештаљка, ми смо упали у нечију замку, али, на срећу, брзо смо пуштени на слободу, јер су сви схватили да немамо везе са оним због чега смо приведени“, истиче Велимировић.
Према његовим речима, још увек је под стресом због свега што му се десило, али хоће да правду истера до краја.
„Чуо сам да су неки медији објављивали неке транскрипте разговора између Синђелића и Велимировића. Ја сам једини Велимировић који је хапшен због свега тога. Тврдим да не познајем никаквог Синђелића, а камоли да сам причао са њим телефоном. Снимљени глас није мој и то је лако утврдити. Тражићу вештачење гласа и доказати истину. Не занима ме ко је Синђелић, интересује ме само истина“, наводи он.
Велимировић каже да ће тужити све који су се поиграли његовим именом, па и Министарство унутрашњих послова Црне Горе и државу.
„Љага са мог имена мора одмах да се спере, а у Црну Гору више немам жељу да одем ни на море“, поручио је Велимировић.
Он додаје и да су му у тужилаштву казали да не сме да прича шта је било у исказу и да је то кривично дело.
„Нису ми дали никакав папир када су ме пустили. Нисмо тражили адвоката, јер смо знали да смо чисти и да немамо везе са тим догађајем“, наглашава он.
Исповест Стефана Велимировића још један је доказ да је истрага Специјалног тужилаштва о терористима, а коју води специјални тужилац Миливоје Катнић, доживела крах. По налогу тужилаштва ухапшено је 20 осумњичених, а на слободу су одмах пуштени Стефан Велимировић (25), Бојан Ковачевић (40), његов синовац Г.К. (17), браћа Никола (21) и Лука (18) Ђорђевић и Владимир Божовић (21), преноси „Ин4с“.
У транскриптима снимљених разговора између Синђелића и Велимировића њих двојица се договарају око хапшења Ђукановића у недељу увече, на дан избора. Врло занимљив је податак да њих двојица о свему причају у шифрама, плашећи се да их прислушкују, а онда о наводном хапшењу Ђукановића говоре отворено, помињући и његово име и детаље око тог чина.
Имајући све то у виду, неубедљиво звучи тврдња главног специјалног тужиоца Миливоја Катнића да је поменута група користила софистицирани начин комуникације, ако Синђелић и Велимировић током телефонског разговора отворено причају о упаду у Скупштину и о хапшењу Мила Ђукановића. Парадоксално звучи да они који спремају терористички напад, хапшење премијера и бројне ликвидације, како тврди тужилаштво, лежерно о томе говоре у својим телефонским разговорима.
По налогу тужилаштва у притвору су задржани: Кристина Христић из Београда, Бранка Милић (58) из Новог Сада, Милан Душић (59) звани Пацов из Београда, Драган Максић (50) из Бујановца настањен у Београду, Србољуб Ђорђевић (52) из Бујановца, настањен у Београду, Александар Чуровић (33) из Шапца, Александар Алексић (41) из Шапца, Никола Ђурић (34) из Шапца, Синиша Ћетковић (37) из Шапца, Дејан Станојевић (42) звани Горила, Милош Аћимовић (26) из Шапца, Ивица Матић (36) из Шапца, Перица Андић (39) из Шапца и Братислав Дикић из Ниша.
Тероризам избрисали из оптужби
У међувремену, тужилаштво је за 11 осумњичених одустало од оптужби за тероризам и тероризам у покушају. Сада се за то дело терете само Дикић, Христић и Синђелић, који је у бекству, док се осталима на терет ставља само стварање кирминалне организације. Чак и то дело биће тешко доказиво, с обзиром на то да се већина осумњичених између себе и не познају, никада нису контактирали, па остаје отворено питање како су стварали криминалну организацију, пише „Ин4с“.