„ЕУ се од момента формирања тог центра понашала веома суздржано, па чак и негативно према целокупном пројекту. Не желим чак ни да улазим у то да су појединци говорили да није у питању само хуманитарни центар већ којекаква војна база. Мислим да су се сада сви коначно убедили да тај објекат има искључиво хуманитарну намену“, рекао је он.
„Надам се да ће ЕУ ревидирати своје ставове о центру, будући да су и руски и српски стручњаци већ рекли да су заинтересовани за сарадњу са ЕУ структурама“, истакао је Чижов.
Прошле седмице је српски премијер Александар Вучић поручио да је тај центар помагао када је Србија имала проблеме са поплавама и сушом.
Он је, одговарајући на питање новинара да ли је чуо за захтеве ЕУ да се затвори Руско-српски хуманитарни центар у Нишу ако Србија жели да постане њена чланица, као што тврди руски министар спољних послова Сергеј Лавров, истакао да није чуо такав захтев од људи из Брисела.
„О евентуалном затварању Руско-српског хуманитарног центра у Нишу може да одлучује искључиво Влада Србије, а не Брисел, Вашингтон или Москва“, поручио је тада Вучић.