Тако да не само да је јавност присуствовала међусобним оптужбама између полиције и новинара за наводно „дружење“ са криминалцима, већ су могле чути и прве најаве потезања за судским епилогом.
Да ситуација никако није добра и да је озбиљно доведен у питање кредибилитет неких од кључних фигура црногорске полиције упућује околност да према писању „Вијести“, по налогу Специјалног државног тужилаштва треба да буде подвргнут полиграфском испитивању шеф НЦБ Интерпол Подгорица Горан Ђуровић, како би се провјерило да ли говори истину када тврди да не сарађује са једном криминалном групом.
Наиме, Специјално тужилаштво већ готово два мјесеца испитује наводе из анонимне пријаве која је достављена тој институцији, а у коју су имале и „Вијести“ имале увид.
Према тој пријави, Ђуровић се тешко оптужује да једној криминалној групи доставља информације о кретању друге криминалне групе и активностима полиције. Он, наводно, обавјештава ту криминалну групу о кретању три породице из супростављене криминалне групе тако што им доставља податке о преласцима државне границе, времену и мјесту преласка, возилима која користе.
У једном од писама, како преносе „Вијести“, пише да Ђуровић комуницира са вођом криминалног клана посредством специјалних затворених телефонских група и шифрованих телефона путем разговора и СМС порука које су крипто заштићене. У анонимној пријаву у којој стоји да је непотписана из разлога, како се наводи, „личне безбједности и безбједности породица“, стоји још оптужба да је шеф НЦБ Интерпола новац који је наводно стекао сарађујући са мафијом уложио у послове грађевинарства у Подгорици.
На ове оптужбе одмах је стигао одговор из пи-ар службе Управе полиције која је саопштила да су сви наводи „потпуно нетачни и злонамјерни“. А сам Ђуровић одговорио је на оптужбе преко листа „Побједа“, рекавши да поједини медији износе неистине како би скренули пажњу са текућих безбједносних проблема, и како би покушајем компромитације НЦБ Интерпола утицали на дестабилизацију Управе полиције, што може ићи у прилог криминалним организацијама за које у полицији прикупљају доказе.
Истовремено, и рад медија је стављен на тапет, па како пишу „Дневне новине“ истражитељи провјеравају неколико новинара утицајних црногорских медија због сумње да су повезани са припадницима криминалних структура. Иако је, по сазнању ДН, рад појединих новинара већ неко вријеме је под лупом истражитеља, ово питање додатно је актуелизовала објава Вукотића, који, иако недоступан надлежнима, у листу „Вијести“ износи бројне озбиљне оптужбе на рачун функционера полиције. Оно што се намах да примијетити јесте да је ситуација у Црној Гори крајње фарсична.
При чему се полиција и нережимски медији („ДАН“ и „Вијести“) међусобно тешко оптужују да су повезани са криминалцима, док по правилу, на другој страни, полиција користи режимске медије, најчешће државно гласило „Побједу“ како би одговорила у овом јавном рату. Тако је и помоћник директора Управе полиције за сектор криминалистичке полиције Милован Павићевић казао је у изјави за „Побједу“ да ће у консултацији са адвокатом поднијети тужбу против дневника „ДАН“.
Тај медиј објавио је информацију да Тужилаштво испитује да ли се наводи Јована Вукотића о „помоћнику директора управе полиције узима 20.000 евра мјесечно од криминалаца“, односе на Павићевића. На питање да прокоментарише оптужбе, Павићевић наглашава да се ради о нетачним, злонамјерним и тенденциозним оптужбама а све у покушају, како каже, његове личне, професионалне и породичне дискредитације.
„Полиција истражује повезаност поједних црногорских медија са припадницима криминалних структура, који објављују текстове у интересу тих структура без претходне провјере код надлежних државних органа“, казао је Павићевић за „Побједу“, и поручио да ће са прикупљеним сазнањима и доказним материјалом бити упознато Тужилаштво. Истовремено „ДАН“ сазнаје да ће тужилаштво такође провјерити и како је набављен службени „мерцедес Е200“, регистарских таблица НК БВ 938, који користи Милован Павићевић.
„Постоје индиције да иза те донације стоје нека безбједносно интересантна лица, која су преко једне фирме то возило донирала Павићевићу док је био шеф никшићке полиције, а он је тај аутомобил наставио да вози и када је постао помоћник директора полиције“, речено је за „ДАН“ у Тужилаштву. Никшићанка Ратка Бечановић, мајка Немање Бечановића, који је 5. априла пронађен мртав у подруму породичне куће, дала је изјаву вишем државном тужиоцу поводом оптужби на рачун Милована Павићевића да штити инспекторе који су њеном сину нудили да ради са дрогом.
Она је у изјави за „ДАН“ предходно потврдила да ће дати изјаву тужиоцу и да ће уколико се против „прљавих“ полицајаца не покрене поступак, започети штрајк глађу. Према писању листа „ДАН“, породица Бечановић је и раније предочила тужилаштву своја сазнања о умијешаности Павићевића и Жижића у незаконите радње.
„Именом и презименом смо прозвали Милована Павићевића и Милорада Жижића да штите инспекторе који су Немањи нудили да ради са дрогом“, казала је тада Бечановићева.
И помоћник министра унутрашњих послова Владан Делић изнио је оптужбе на рачун Павићевића и Жижића, саопштавајући да су умијешани у одређене криминалне активности.
„Једини мој гријех је што сам опасан свједок за криминалне радње које раде Павићевић, Жижић и остали службеници који са њима раде, а које нећу овом приликом именовати. Они све раде како би мене представили као криминалца, јер се боје да бих једног дана могао бити врло незгодан свједок, а не би ме зачудило да ми једног дана нешто убаце у ауто и ухапсе ме“, пише у документу који је Делић предао специјалном тужиоцу.
Павићевић и Жижић су демантовали наводе Бечановићеве и Делића.