У европским престоницама подигнуте су бетонске баријере, а повећано је и присуство полицајаца, пренео је Ројтерс.
У Берлину је затворен трг испред Бранденбуршке капије, а спрема се расподела 1.700 додатних полицајаца.
„Предузимају се све мере како би се спречио потенцијални напад“, рекао је за британску агенцију портпарол полиције у Берлину Томас Нојендорф, додајући да ће неки полицајци носити аутоматске пушке.
Више од 600 полицајаца биће на дужности у новогодишњој ноћи у Франкфурту, што је двоструко више него 2015. године.
У Келну, где су стотине жена претходне новогодишње ноћи биле жртве сексуалних напада или су опљачкане испред главне железничке станице, полиција је поставила надзорне камере.
У Бечу је полиција женама доделила више од хиљаду „џепних аларма“ како би избегла да се догоде напади попут оних у Келну.
Градоначелник Брисела, где је у самоубилачким бомбашким нападима у марту убијено 16 особа, а повређено више од 150, разматрао је да откаже ватромет за дочек Нове године, али је ипак одлучио ове недеље да се обележи на тај начин улазак у 2017. годину.
Мере безбедности појачане су на туристичким локацијама у Италији, међу којима је и Колосеум у Риму.
Широм градског трга у Милану, у којем је полиција убила осумњиченог за напад на Божићни вашар у Берлину, врше се безбедносне провере, а камионима је забрањено да приђу центру Рима и Напуља.
У Мадриду се планира распоред додатних 1.600 полицајаца током викенда.
Другу годину заредом, приступ главном градском тргу Пуерта дел сол, где се традиционално дочекује Нова година, биће ограничен на 25.000 особа, а полиција ће поставити барикаде како би контролисала приступ.
У Француској ће 90.000 полицајаца и више хиљада војника бити на дужности у новогодишњој ноћи.
У Паризу, где је у нападима ДАЕШ-а убијено 130 особа у новембру прошле године, повећане су мере безбедности током викенда, а очекује се да ће око 600.000 људи посматрати ватромет са најпознатије париске авеније у Јелисејским пољима.
Након напада у Берлину појачане су мере безбедности и на Балкану.
Извор. Танјуг