Према речима аутора чланка Тунку Варадарајана, због овог списка читаоци ће „пожелети да остану у кревету и покрију се ћебетом преко главе“. Чине га већином политичари, као и неколико група људи — издавачи британских таблоида, кинеске фудбалске газде и „руски хакери“.
Британски таблоиди као што су „Сан“, „Дејл мејл“, „Дејли експрес“ — криве се да су утицали на јавно мњење Велике Британије, укључујући и по питању одвајање земље од ЕУ. По мишљењу Варадарајана, због њих „брегзит“ може проћи максимално болно и лоше за сваког грађанина земље.
Кинеске фудбалске газде треба да изазову озбиљну забринутост од „недуховне Европе за коју је фудбал скоро религија“. Ствар је у томе да је Кина почела да троши „болесно много новца“ на куповину играча за своју лигу из водећих европских клубова.
Аутор „руске хакере“ назива „погубном силом“ у међународним односима који наводно покушала да утиче на исход америчких избора и плаши читаоце тиме што су сада сајбер криминалци покушали да се пребаце на Европу.
На списку се налази и један од представника администрације изабраног председника САД Доналда Трампа — саветник за питања националне безбедности Мајкл Флин и један од кандидата за место у његовом кабинету — бизнисмен Вилбур Рос.
Аутор Флина назива човеком „толико неполитички коректним да је у поређењу са њим Трамп мало дете“. Што се тиче Роса, који може да заузме место министра трговине, он, по Варадарајановом мишљењу, има све шансе да „потпуно нестане“. Трансатлантски трговински споразум (ТТИП) тим самим значајно ослаби руку Европе у преговорима о „брегзиту“.
На списку су и лидери европских партија. Италијанског комичара Бепе Грила, који се налази на челу „покрета пет звезда“, аутор сматра „политичким новитетом“, поставши апсолутна опозиција власти и добивши огроман број присталица.
Лидера пољске партије „Право и праведност“ Јарослава Качинског, назвао је бившег пољски председник Лех Валенс „опасним и неодговорним“, што, према мишљењу аутора, треба имати на уму.
Осим тога, на списку су се нашли Карлес Пуџдемон — лидер каталонске администрације који планира ове године да организује референдум о независности Каталоније; Никола Саркози, који може повратити политички утицај на следећим изборима у Француској; Мартин Селмајр, десна рука шефа европске комисије Жана Клода Јункера, који би могао да се сукоби са министрима других земаља, као и борац против ислама у Холандији — лидер „Партије слободе“ Герт Вилдерс.